Kemer’e nasıl gidilir?

Kemer’e nasıl gidilir?

Antalya’nın en gözde tatil ilçelerinden birisi olan Kemer, yılda neredeyse yüz binlerce kişiyi misafir etmektedir. Özellikle de temiz denizi ve doğası ile birçok tatilcilerin gözdesi haline gelen Kemer de aynı zamanda da beş yıldızlı otellerin bulunması ile de konforlu bir tatil imkânı sunmaktadır. Kemer Antalya’nın 40 km kadar uzaklığında olan bir ilçesidir ve denizin maviliği ile doğanın yeşili adeta bir bütün hale gelmiş olan cennet köşesidir. Peki Kemer’e nasıl gidilir? Ulaşım yolları nelerdir? Gelin bu yazımızda birlikte göz atalım.

Deniz yolu ile ulaşım

Genelde yat limanına ulaşım Antalya limanından sağlanmaktadır ve sizler kara yolu ile ulaşımı tercih etmez iseniz eğer Antalya limandan kalkacak olan feribot ile Kemer yolculuğuna başlayabilirsiniz. Antalya liman da başlayan bu yolculuk Kemer için de Moon Light olarak adlandırılan Ay ışığı parkın da son bulmaktadır. Deniz yolu ile ulaşım son yıllar da en çok tercihlerden birisi olmuştur, fakat sizler aynı zamanda da kara yolu ile ulaşımı da tercih edebilirsiniz. Feribotlar ortalama günde iki sefer hareket etmektedir, feribot ile de Kemer’den Antalya şehrine de gidişler de seyahat kolaylığını kullanabilirsiniz. Feribotlar ortalama bir saatte sizleri Kemer’e getirecektir, Antalya limanından hareket eden feribotlar herhangi bir farklı ilçe ya da semte uğramadan sizleri denizden doğrudan Kemer’e getirmektedir. Denizin eşsiz güzelliğini ve denize kadar uzanan dağları, ormanları izlemeniz de feribot ile yapacağınız en keyifli manzara olacaktır. Kısacası sizler Antalya limanından hareket etmeye başladığınız anda muhteşem bir eğlence dolu tatil keyfi sizlerle buluşacaktır.

Kara yolu ile ulaşım

Antalya hava alanından geliş için birçok oteller transfer hizmetini sağlamaktadır, fakat sizler yine de transfer tercihini kendinize bırakıyorsanız ve hava alanına indiğiniz de havaalanı içerisin de tramvay kalkmaktadır. Tramvaya binerek Antalya otogara kadar seyahat edebilir ve şehrin tüm güzelliklerini de tramvay da giderken izleyebilirsiniz. Akabinde Antalya otogar da ise İlçe hatları olarak adlandırılan otogarın güneyinde ki İlçe Terminalini kullanarak Kemer otobüslerine binebilir ve Kemer merkez yani Kemer saat kulesine kadar otobüs ile yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Kemer Saat kulesinde indikten sonra en uzak otel dahi ortalama yürüme mesafesi olarak yarım saat sürmektedir. Yani sizler Kemer saat kulesinde indikten sonra otelinize ulaşım konusunda da hiçbir zorluk çekmeyeceksiniz.

Otellere ulaşım için Kemer içerisin de ticari taksiler bulunmaktadır, zaten birçok otel sizler Kemer merkeze geldikten sonra ücretsiz olarak araç gönderiyorlar ve otele misafirlerini alıyorlar. Bu yüzden de ulaşım anlamında zorluk çekmeyecek ve Kemer’in eşsiz güzelliğini görürken birçok cennet köşelerini de izleyerek sizler Kemer’e ulaşımı sağlayacaksınız.

Küçük ve şirin bir ilçe olan Kemer otellerin yanı sıra doğa manzarası ve ünlü kulüpleri ile de meşhurdur. Yerli halkın oldukça ilgisi ve güler yüzlü olması ile de hiçbir yabancılık çekmeden ilçe içerisin de sınırsız bir eğlenceye de sahip olabileceksiniz.

 

Beğen  2
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir